TIDTABELL UNDGOMSDANS

Tidtabeller Ungdomsdanser 2019
datum : 17.5 , 12.7 , 3.8 , 6.9  
   
19:00 Nykarleby torg
19:10 Munsala Berras
19:30 Oravais  Abc
19:35 Oravais HVC
19:45 Kaitsor HMK
20:00 Vörå Grillen
20:15 Kuni
21:00 Åminne
Retur direkt efter dansen
Förfrågningar : 045 – 1247300
Tidtabell Ungdomsdans 2019
datum: Skåningarna 7.7 
14:00 Bennäs Kommungård
14:20 Jakobstad  busstation 
14:40 Nykarleby Torg
14:50 Munsala Berras 
15:05 Oravais ABC
15:15 Kaitsor HMK
15:30 Vörå Grillen
15:40 Tessies Cafe , Vassor
15:50 Kvevlax Backen 
16:00 Smedsby
16:05 Vasa Stadshus 
16:35 Åminne
Retur direkt efter dansen 
Förfrågningar : 045 – 1247300
Tidtabell Ungdomsdans 2019
datum:  31.7, 14,8, 21.9
15:00 Bennäs Kommungård
15:20 Jakobstad  busstation 
15:40 Nykarleby Torg
15:50 Munsala Berras 
16:05 Oravais ABC
16:15 Kaitsor HMK
16:30 Vörå Grillen
16:40 Tessies Cafe , Vassor
16:50 Kvevlax Backen 
17:00 Smedsby
17:05 Vasa Stadshus 
17:35 Åminne
Retur direkt efter dansen 
Förfrågningar : 045 – 1247300

TIDTABELL MOGENDANS

Tidtabeller  Åminne 29.6 2019  Christer Sjögren + 19.7 2019  Lasse Stefanz 
      
Buss 1   
18:20 Purmogården
18:35 Bennäs Sale
18:50 Jakobstad Busstation
18:55 Jakobstad  Kyrkostrand
19:15 Nykarleby busstation
19:25 Munsala Berras 
19:50 Bertby vsk.
20:00 Maxmo sale
21:00
 
 Åminne
Retur kl. 02:00
Tidtabeller  Åminne 29.6 2019  Christer Sjögren + 19.7 2019  Lasse Stefanz 
   
Buss 2  
19:00 Jeppo Funkis
19:10 Pensala
19:15 Österby
19:25 Oravais ABC
19:30 Oravais HVC 
19:40 Kaitsor HMK
19:45 Kovik
19:50 Rökiö
20:00 Vörå Grillen 
21:00 Åminne 
   
Retur kl 02:00